Redakce
Fórum
Kniha návštěv
 

Hlavní menu
   

Partneři
   

Rubriky
   

Login
 

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

 

Vyhledávání
   

Rychlé kontakty
 

Zdeněk Hruška
(šéfredaktor)
Tel.: +420 608 27 69 26
E-mail: redakce.s@seznam.cz

 

Počítadlo
   

 

Rekreologie - obor budoucnosti!

Líbilo by se Ti studovat v Olomouci? Proč ne! Jednou z možností, které nabízí Univerzita Palackého, je obor rekreologie.

 

 Rekreologie?

 Ne, dámy a pánové! Slovo rekreologie nemá naprosto nic společného se slovem nekrologie, jak často ze všech stran vtipně slýchám. Slovní základ spíše hledejme ve věčně živoucí latině a to konkrétně ve verbu ,,creare?, tedy tvořit. S předponou ?re-? pak vznikne dokonalé slovo znamenající znovutvoření, nové tvoření, novou kreaci? Z pohledu rekreologie se tedy jedná hlavně o nové tvoření člověka, s člověkem, pro člověka? Celý obor je člověčinou přímo nasáklý. Vybízí nás totiž k plné aktivitě. K tomu, abychom pro svou tělesnou i duševní obrodu znovu a znovu tvořili. Umožňuje člověka kultivovat po stránce intelektuální, tělesné, sociální? Rozvíjí osobnost a umožňuje plnohodnotné využití volného času. Cílem oboru je tudíž snaha vychovat špičkové odborníky specializované na oblast cestovního ruchu, výchovy a pobytu v přírodě, městské a komunální rekreace, volnočasových zařízení, vzdělávacích institucí? Rekreolog by měl být tvořivým, všeobecně vzdělaným, komunikačně velmi zdatným odborníkem z hlediska pohybového, pedagogického, ekonomického, ?  Ano, jde o mladý, rychle se rozvíjející obor, který se na Univerzitě Palackého v Olomouci vyučuje na Fakultě tělesné kultury od roku 1991. Katedra rekreologie dnes poskytuje svým studentům skvělé zázemí, neboť se od svého vzniku stala předním českým pracovištěm v oblasti rekreace a zdravého životního stylu. Zabývá se problematikou volného času, zážitkové pedagogiky, managementu sportu, rekreace a cestovního ruchu. Máš svůj styl? Máš rád společnost a fajn lidi? Máš zájem cestovat a studovat v zahraničí? Chceš se podílet na vytváření regionální a národní politiky v oblasti sportu a zdravého životního stylu? Studium oboru rekreologie nabízí širokou škálu vědomostí, zážitků a praktických zkušeností, které Ti poskytnou maximum prostoru pro seberealizaci, odborné zdokonalení a následné uplatnění v praxi. 

Možnosti uplatnění 

Nabízíme ti možnost stát se odborníkem pro celkovou  pedagogickou a manažerskou činnost v rekreačních střediscích, v rámci škol a mimoškolních zařízení, výchovných institucí, organizacích veřejné správy, programových center, vzdělávacích a rozvojových center, regeneračních středisek, fitness - center, pohybových studií, lázní, cestovních kanceláří, hotelů, poradenství sportovních klubů a jednot, neziskových organizací, a pod. Předpokládá se také uplatnění v komerční rekreaci, v mediální oblasti (regionální i celostátní televize, rozhlas, tisk, tiskový mluvčí). 

Studium ti poskytne mnoho příležitostí a nechá tě nakouknout do spousty vrátek, takže záleží jen na tobě, která klika se ti stane nejbližší a otevřeš jí dveře do vlastní budoucnosti! Já osobně doporučuji nebát se a zkusit to! Stojí to za to! Proto ještě jednou shrnu:

?Proč si vybrat obor REKREOLOGIE ??

 -          připravuje na práci v atraktivní, rozvíjející se oblasti volnočasových aktivit, kde je v současnosti nedostatek kvalitních odborníků-          umožňuje pracovat s lidmi a pro lidi s cílem pozitivně je ovlivňovat -          její zaměření není úzce specifické ? nabízí široký rozsah uplatnění na trhu práce-          možnost výběru specializace (management životního stylu zaměřený na outdoor a podporu zdraví nebo ekonomičtější větev, management sportu a rekreace).-          zapojuje se do reálných i mezinárodních projektů a programů během výuky -          nabízí zajímavé praxe a stáže v zahraničí-          lze získat řadu různých licencí -          během studia je kladen velký důraz na osobnostní růst, kreativitu, samostatnost, individualitu-          poskytuje mnoho odborníků z praxe v řadách vyučujících-          seznamuje s netradičními a volnočasovými sportovními aktivitami  

Padla-li Ti REKREOLOGIE do noty nebo chceš-li se dozvědět více podrobností, hledej dál! ? Vše najdeš na www.rekre.cz .  

 

kolo_448

 

lana_448


[Akt. známka: 2,94 / Počet hlasů: 64] 1 2 3 4 5


| Autor: Růža Lišková | Vydáno dne 07. 12. 2007 | 26584 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek


Nové komentáře
 
VYHNĚTE SE KOBINOVANÉMU STUDIU NA VSMIEP
(Článek: Rozhovor s ředitelem a kvestorem VŠMIE Radkem Řechkou)
Kombinované studium nedoporučuji. Nevstřícný přístup ke studentům kombinovaného ...

bez titulku
(Článek: Město Dobruška - názory)
Dlouho jsem nečetla nic tak ubohého a trapného! Pane Horáku, bydlete si v Hradci ...

díky za inspiraci
(Článek: Sex ve městě 2)
je těžké hodnotit nějaký film, když jste jej sami neviděli. Proto, po přečtení t ...

Hrůza!!!
(Článek: Korsický lev a francouzká holubice)
Věnovala jsem čtení téhle parodie na historický román jedno odpoledne a nestačil ...

bez titulku
(Článek: Avatar)
A příště své připomínky definujte a vyjadřujte jasněji, je docela nejasné jestli ...

 

Nejčtenější články
 
CIAF 2015
17. 08. 2015, 46x

 

Nové v knize návštěv
 
andrea 21.7.2014 19:12
Věci ke stažení se mi občas nedaří stáhnout, netuší někdo proč?

Zuzana Svobodová 31.7.2013 18:37
Super stránka.

Ctirad N. 16.6.2013 12:46
Pěkné a užitečné stránky jsem s nima spokojen.
 

 
Airshow.cz